Kulis Haber! AK Parti’nin Mansur Yavaş’a karşı çıkartacağı aday belli oldu işte o isim

Sözcü’den Saygı Öztürk, 31 Mart’ta yapılması planlanan belediye başkanlığı seçiminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un gösterileceğini, Altınok’un ilçe ve mahalle gezilerini de son dönemde artırdığını yazdı. CHP’nin adayının yine Mansur Yavaş olacağı belirtildi ancak İYİ Parti’nin de Mansur Yavaş’ı kendi listelerinden göstermeyi planladığı öne sürüldü.

Turgut Altınok’un AK Parti’nin adayı olacağının medyaya yansımasının ardından Mensur Yavaş ekibinin kontrolündeki ‘Ankara Yazıyor’ isimli Twitter hesabından, Turgut Altınok aleyhine yapılan paylaşım dikkat çekti. Paylaşımda, “Keçiören Belediyesi’nin bir türlü toplamayı beceremediği çöpler Keçiören halkını canından bezdirdi. Keçiören’de sokak gezintileri esnasında çektirdiği fotoğraflarla tanınan Bld. Bşk. Turgut Altınok’un bu görüntüler karşısında ne diyeceğini #Keçiören halkı çok merak ediyor.” denildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, yeniden göreve seçilen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı görevine getirilen Oktay Vural’a “hayırlı olsun” ziyareti gerçekleştirmişti. Mansur Yavaş’ın bu ziyaretten önce de Akşener’le evinde görüştüğü iddia edilmişti.

Mansur Yavaş’ın ittifakın geleceğiyle ilgili açıklamalardan rahatsızlık duyduğu ve Akşener’e 2024 seçimleri için Ankara’nın ilçelerinde aday gösterilmesini istediği isimlerin listesini verdiği iddia edilmişti. Yavaş’ın danışmanı Volkan Gültekin ise bu iddiaları yalanlamış ve sadece hayırlı olsun ziyareti olduğunu öne sürmüştü.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *