Mutlu hayatın 7 kuralını öğrenin!

Aslında hepimiz mutlu olmak istiyoruz. Ancak, problemler ve hayata bakışımız nedeniyle mutsuzluk içinde kıvranıyoruz. Oysaki, mutlu olmak ve hayat kalitemizi artırmak mümkün! En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, gerçekten işe yarayan mutluluk kurallarını sizinle paylaşıyoruz.

Geçmişinizle barışın: Söylemesi kolay ama bunu yapmak zorundasınız. Geçmişinizde neler olduysa, onlarla barışın. Bu sayede bir daha asla bulamayacağınız bugününüzü mahvetmemiş ve kendinizi harap etmemiş olacaksınız.

Başkalarının fikirlerini önemsemeyin: Bu sayede gereksiz insanların sizi üzmesinin, içinizdeki potansiyeli engellemesinin önüne geçmiş olursunuz. Mantık çerçevesinde değerlendirip ne istiyorsa onu yapın.

Zamanın iyileştirici etkisine güvenin: Zaman tüm acıları hafifletir, zamana bırakın. Elinizden geleni yapın ve sakin bir şekilde bekleyin ve “su akar yolunu bulur” sözünü unutmayın.

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın: Başkasının boyu uzun, maddi durumu iyi, eşiyle çok mutlu olabilir. Ama hayatınızı ve kendinizi başka insanlarla karşılaştırıp kendinizi yargılamayın. Kendinizi geliştirin, her gün bilgiler öğrenin ve kendinizi sevin çünkü siz bir tanesiniz!

Gerçekten fazla düşünmeyin: Aşk, iş, maddi konular, aile ilişkileri, fazla kilolar, kariyer… Hayatınızda var olanlar veya olmasını istedikleriniz için kaygıyla düşünüp zamanınızı boşa harcamayın. Siz, elinizden geleni yapıp sakinleşin ve bekleyin. İstediğiniz her ne ise sizin için hayırlıysa olacaktır, buna inanın.

Sorumlulukları üstlenin: Nasıl hissettiğinize dair kimseyi suçlamayın ya da fazladan ödüllendirmeyin. “Çok sinirli hissediyorum çünkü bana bağırdı” demek; size bağıran kişinin kölesi olduğunuz anlamına gelir. Kendi duygularınızın efendisi olun ve sizi rahatsız eden durumlar üzerine düşünün.

Mutlu değilseniz bile gülümseyin: Dünyadaki tüm sorunlar sizin başınıza toplanmadı, sahip olduğunuz güzelliklere şükredin ve gülümseyin. Audrey Hepburn’ün dediği gibi ”Çekici dudaklara sahip olmak istiyorsanız, dudağınıza tatlı sözden başkasını dokundurmayın.”

Melek tarotu

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *