Sizi mutsuz eden alışkanlıklardan kurtulun!

Canınız sıkkın ve keyifsiz misiniz? Bir türlü mutlu olamıyorsanız, sizi mutsuz eden şeyleri tespit etmenin zamanı geldi demektir. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak farkında olmadan kendi kendinizi mutsuz eden davranışları araştırdık. Pozitif günlere merhaba demek ve yaşam enerjinizi yükseltmek için, sizi mutsuz eden bu 6 alışkanlıktan uzak durun!

Mutluluğunuzu asla sabote etmeyin!

Hiçbir zaman kendinizi sabote etmeyin. Güveninizi zayıflatacak şeyler düşünmeyin ve kendi değerinizden asla şüphe etmeyin. Başarısızlıklarınız için kendinizi küçük görmeyin ve başardıklarınız için de mutlaka kendinizi takdir edin. Gücünüzün ve başarılarınızın farkında olun.

Sağlıklı uyku almaya önem verin

Uyku, duygusal sağlığın en önemli noktalarından biridir. Güne başlarken daha mutlu ve huzurlu uyanmak için uykunuzu almalı ve tam olarak dinlenmelisiniz. Bunun için günde 7-8 saat ve mutlaka 00:00-04:00 arasında uykuda olmaya özen gösterin.

Kendinizle konuşmanız negatif olmasın!

Herkes kendi kendine konuşur. Önemli olan iç diyaloglarınızın asla negatif olmamasıdır. Kendinize karşı acımasız olmak yapacağınız en kötü şeylerin başında gelir. İç konuşmalarınızda o an kendinize sinirli ya da kızgın olsanız bile bunu “tamam, şimdi geçecek ve düzelteceğim” gibi tedavi edici cümleler kullanarak atlatmaya çalışın.

Sağlıklı beslenin ve spor yapın!

Vücut sağlığınız için mutlaka doğru beslenmeye özen göstermelisiniz. Bol bol su için, haftanın belirli günleri sebze ağırlıklı beslenin. Akşamları 20:00’dan sonra hiçbir şey yemeyin. Ara öğünleri atlamayın. Çok şekerli, kızarmış ve yağlı yemeklerden uzak durun. Ayrıca her gün 20 dakika ya da 1 saat kadar yürüyüş veya sevdiğiniz bir sporu yapın. Bu psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Egolarınızdan kurtulun!

Hepimiz insanız. Bu nedenle hata yapabileceğinizi asla unutmayın. Birinin kalbini kırdığınız zaman özür dilemekten ve hatanızı kabul etmekten asla çekinmeyin. Vicdanınızı rahatlatmak için kendinizi affedin ve kırdığınız kalplerden özür dileyin.

Kendinizi yalnızlığa itmeyin!

Üzgün, mutsuz ya da sinirli olduğunuzda insanları kendinizden uzaklaştırmak yerine onlarla konuşmayı deneyin. Böylece sorunlarınızın üstesinden gelirken kendinizi yalnız hissetmemiş olursunuz.

Sizi mutsuz eden alışkanlıkları öğrendiniz.

Yüksek Topuklar öneriyor:

Güne mutlu başlamanın yolları

Mutluluk için hatırlamanız gereken detaylar

Mutlu bir yaşam için 5 öneri

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *